Eesti Pagulasabi korraldab 7. novembril Tallinnas, Fotografiskas rahvusvahelise humanitaarkonverentsi, mille keskmes on eetika, ennetav tegutsemine ja tehisintellekti kasutus humanitaarabis.
Teist aastat toimuv konverents toob Eestisse eksperdid ja panelistid organisatsioonidest üle maailma, et arutleda humanitaarabi valdkonna arengute ja tuleviku üle.
Eesti Pagulasabi juhataja Eero Jansoni sõnul seisavad humanitaarorganisatsioonid silmitsi pikaleveninud kriiside, piiratud ligipääsu ja väheneva rahastuse tõttu keeruliste valikutega. “Globaalselt vähenev humanitaarabi rahastus, samaaegselt hüppeliselt kasvavad vajadused ja üha murenev rahvusvahelise õiguse järgimine panevad humanitaarorganisatsioonid raskete valikute ette. Samaaegselt on turule tulemas uued tehnoloogiad, mis pakuvad võimalusi humanitaarabi efektiivsemaks muutmiseks, kuid toovad ka riske, millega kogu sektor peab kohanema. Rahvusvaheline humanitaarabi konverents lahkabki neid keerulisi teemasid, toetades praktikute ja poliitikakujundajate orienteerumist humanitaarabi muutuval maastikul,” lisas Janson.
Konverentsi avakõne peab Start Networki tegevjuht Christina Bennett. Konverentsil toimub kolm paneelarutelu:
- „Skylla ja Charybdise vahel: eetilised dilemmad humanitaarabis“
Paneelis arutletakse humanitaartöö moraalsete dilemmade üle. - „Valmisolek ja ennetav tegutsemine komplekssetes kriisides“
Paneelis arutletakse ennetava tegutsemise võimalikkuse ja väljakutsete osas keerulistes kriisiolukordades. - „Tehisintellekti (AI) roll humanitaarabis: riskid ja võimalused“
Paneelis käsitletakse tehisaru paljulubavaid rakendusi humanitaarvaldkonnas ning väljakutseid, mis tuleb ületada, et tagada nende tehnoloogiate vastutustundlik ja tõhus kasutamine.
Paneelaruteludes osalevad valdkonna eksperdid erinevatest rahvusvahelistest organisatsioonidest nagu ALNAP, Sphere, Data Friendly Space, INTERSOS, Rahvusvaheline Punane Rist, Suurbritannia välisministeerium (FCDO) ja Start Network. Tutvu esinejate ja ajakavaga lähemalt Eesti Pagulasabi kodulehel.
Konverents toimub inglise keeles.
Konverentsi toetab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.