Skip to main content

Tule vabatahtlikuks!

Ilma vabatahtlike abita me oma tööd teha ei saaks. Vabatahtlikud löövad Pagulasabi tegevuses kaasa peamiselt kohanemismentorite ja keelepartneritena, samuti pakume pagulastele tööalaste mentorite võimalust. Vabatahtlikke spetsialiste oleme lähetanud ja lähetamas välismaale, oma humanitaarabi projektide juurde. Kuid meiega võid ühendust võtta ka mõne muu idee või ettepanekuga!

Kui oled huvitatud meie tegevuses vabatahtlikuna kaasa löömast, siis pane ennast kirja!

Mida vabatahtlikud täpsemalt teevad?

  • Kohanemismentorid on vabatahtlikud, kelle ülesandeks on toetada pagulaste kultuurilist ja sotsiaalset kohanemist ning aitab neil coaching metoodika abil seada ja silmas pidada pikaajalisi eesmärke Eestis. Kohanemismentorid läbivad enne tegutsema asumist vastava koolituse.
  • Keelepartnerid (ingl. language buddy) aitavad pagulastel õppida eesti keelt. Sa ei pea olema filoloog või õpetaja, et aidata teisest riigist tulnud inimestel keelt õppida! Keelepartnerid toetavad formaalset keeleõpet läbi tavakeele harjutamise tavalistes keelesituatsioonides. Vaja pole õpikuid ega õppekava, ainult tahet kord nädalas suhelda ühe pagulasega eesti keeles. Meie anname omalt poolt väikese ettevalmistuse ja lihtsad juhtnöörid keelepartneriks olemiseks.
  • Tööalased mentorid aitavad pagulastel leida tööd või alustada Eestis oma ettevõttega. Tööturule sisenemine võib Eestisse jõudnud pagulastele olla kaunis raske – ükskõik, kas tegu on arsti või lihttöölisega. Tööalased mentorid on ise edukad spetsialistid või ettevõtjad, kes oma kogemuste baasilt saavad nõustamise abil aidata siin alles tööturul kohta otsivaid inimesi. Ideaaljuhul püüame kokku viia sama taustaga mentori ja pagulase – Süüria hambaarst Eesti hambaarstiga, Jeemeni kokk Eesti kokaga.
  • Tõlkijad. Valdad ilusat inglise või vene keelt ning oskad eestikeelseid sõnu hästi neisse keeltesse ümber seada? Oleme tänulikud, kui aitad meid vahel kodulehe uudiste või sotsiaalmeediapostitustega, et need leviksid ka vene- ja inglisekeelsete inimesteni.
  • Muud võimalused. Sul võib olla ka mõni muu oskus või kogemus, mida tahaksid Pagulasabi või pagulastega jagada. Näiteks oleme väga rõõmsad, kui vabatahtlik soovib mõne töötoa või tegevusega kaasa aidata meeste- või naisteklubi tegevustesse. Samuti oleksime tänulikud, kuid tunned hästi kinnisvaraturgu ning oskad anda soovitusi üürikorterite leidmiseks. Anna endast märku ja otsime just sulle sobiliku tegutsemisvõimaluse!

Organisatsioonina hindame me kõrgelt vabatahtlike panust. Eesti Pagulasabi on tunnustatud Vabatahtliku Sõbra kvaliteedimärgisega, mida annab välja Eesti Külaliikumine Kodukant. Märgi saavad organisatsioonid, mis on osalenud vabatahtliku sõbra arendusprogrammis, on vabatahtlike kaasamise põhjalikult läbi mõelnud ning vabatahtliku tegevuse hea tavaga kooskõlas korraldanud.

Detsembris 2016 andis president Kersti Kaljulaid Estonia talveaias Eesti Pagulasabile üle aasta vabatahtlike kaasaja aumärgi (vaata pilte!).

Vabatahtliku sõbra märgis

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.