Riigid
Sügisel toimub Tallinnas kolmepäevane NET teraapia koolitus, mis on suunatud psühholoogidele, kes puutuvad töös kokku traumatiseeritud pagulastega ja tahaksid ennast selles vallas täiendada. Koolitajateks on Kirsi Peltonen ja Antti Klemettilä Soomest, kes on spetsialiseerunud just pagulaste vaimse tervise edendamisele.
Narrative Exposure Therapy (NET) on lühiajaline ja tõenduspõhine teraapia, mille eesmärk on taastada inimese psühhosotsiaalne funktsioneerimine. Teraapia on osutunud pagulaste jaoks tõhusamaks kui paljud traditsioonilised ravimeetodid (sh kognitiivne käitumisteraapia) ning on tõestatud, et see vähendab sõjaohvrite posttraumaatilist stressihäiret. Ühtlasi loob koolitus teemast huvitatud inimeste kontaktvõrgustiku.
Koolitus on inglise keeles ning leiab aset 5.- 7. oktoobril 2022 kell 8.30-16.30 Tallinnas, aadressil Studio Mind Z, Telliskivi 57, 10412 Tallinn.
Koolitus on tasuta. Meie ootuseks on, et pärast koolituse läbimist on osalejad valmis omal kulul vastu võtma kaks meie poolt saadetud klienti.
Käsitletavad teemad on järgmised:
- NET I: multiple traumatisation: alarm reaction, fear network
- NET II: complex trauma, shut-down-dissociation
KOHAD ON TÄIS. Osalemiseks palume ennast hiljemalt 10. septembriks registreerida siin.
Septembris võtame kõigi registreerunutega ühendust ja saadame täpsema päevakava.
Koolitajad:
Kirsi Peltonen on Soome Turu Ülikooli INVEST Flagship vanemteadur. Tema uurimistöö on keskendub sõja ja vägivalla mõjule laste ja noorukite arengule. Tema põhihuvi on vaimset tervist toetavate ja traumasümptomite ravivate sekkumiste tõhusus. Ühiskonnaalaste uuringute rakendamine on olnud tema töö oluline osa. Ta on koolitanud spetsialiste mitmes valdkonnas, et toetada traumeeritud lapsi ning tal on vaimse tervise valdkonnas mitmeid usalduspositsioone nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Ta pälvis hiljuti Euroopa Traumaatilise Stressi Uuringute Ühingu Young Minds auhinna.
Antti Klemettilä on psühholoog ja psühhoterapeut, kes on töötanud üle kümne aasta pagulaste vaimse tervise valdkonnas. Lisaks terapeuditööle on ta seotud mitme uurimis- ja arendusprojektiga, mis edendavad Soome varjupaigataotlejate, pagulaste ja sisserändajate vaimset tervist. Praegu töötab ta projektijuhina Soome tervise ja heaolu ametis ja ta on Soome Psühholoogide Liidu kultuuridevahelise psühholoogia töörühma juhataja.
Koolitus toimub Eesti Pagulasabi Vaimse tervise projekt III raames ning on rahastatud USA saatkonna poolt.