Skip to main content

Eesti Pagulasabi näitus võtab fookusesse kriisidest põgenenud inimeste lood

Eesti Pagulasabi avab esmaspäeval, 15. aprillil kell 17 Telliskivi Loomelinnaku Kolme puu galeriis Eestis elavate põgenike lugusid tutvustava portreenäituse „Hääled kriiside keskelt. Rändajate lood”. Näituse fookuses on oma kodumaalt kriiside tõttu lahkuma sunnitud ja Eestisse jõudnud inimeste lood põgenemisest ning siin leitud uutest algustest. 

Näitusel tulevad esitlustele Keiu Virro portreefotod. Portreteeritavad on oma kodumaalt lahkunud sõja, relvastatud konflikti või tagakiusamise tõttu. Nende lahkumine pole olnud vabatahtlik valik, vaid otsus elamisväärse ja mitte elamisväärse elu vahel, tihti ka elu või surma küsimus.

Pagulasabi Eesti programmide juhi Sigrid Solniku sõnul on näituse koostamise taga soov rääkida sundrände põhjustest ning tutvustada Eestisse jõudnud inimeste lugusid: „Elumuutvad kriisid ja sunniviisiline ümberasumine puudutavad üha rohkem inimesi üle kogu maailma – täna on sellest mõjutatud juba enam kui 110 miljonit inimest, kelle õnnestumised ja ebaõnnestumised, soovid ja hirmud uue elu alustamisel väärivad kuulmist ning mõistmist,” rääkis Solnik. 

Näitusel on kajastatud oma kodudest lahkuma sunnitud inimeste lugusid kokku kaheksast erinevast paigast: Afganistan, Gaza sektor, Iraak, Süüria, Türgi, Ukraina, Valgevene ja Venemaa.

„Hääled kriiside keskelt. Rändajate lood” jääb Telliskivi Loomelinnaku välialal asuvas Kolme puu galeriis ööpäevaringselt avatuks kuni juunikuu lõpuni. 

Liitu üritusega Facebookis

Contact Us
Have questions or suggestions? Please fill out the contact form
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.